„Черно море порт Варна“ загуби у дома от „Академик“
„Черно море порт Варна“ загуби у дома от „Академик“ / Добри Атанасов

Черно море порт Варна“ допусна 11-та загуба в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика момчетата на треньора Спас Натов отстъпиха на пловдивския тим „Академик“ с 62:79 /20:11, 18:29, 10:18, 14:21/. Победата за Академик Бултекс е първа като гост през сезона.

Домакините изиграха доста силна първа част, в която успяха да поведат с 12 точки при 18:6, и спечелиха с 20:11. Следващите три части обаче гостите бяха по-добрия отбор. „Академик Бултекс“ успя да поведе около три минути и половина преди почивката и въпреки че допусна няколко изравнявания, до края на мача контролираше нещата и заслужено спечели двубоя. В четвъртата част гостите достигнаха и най-голямата си преднина в мача - 21 точки.

За „Черно море порт Варна“ срещата започнаха Станислав Цонков 10 т. и 5 асистенции, Симеон Илиев 13 т. и 8 борби, Ангел Нацкин 16 т. и 5 борби, Денислав Вутев 4 т. и Лъчезар Радев 3 т. В игра за домакините влязоха още Цветомир Куртев 8 т. и 5 борби, Мартин Коцев, Николай Георгиев 2 т. и Венелин Христов 6 т.

Стартовата петица за Академик Бултекс - Мико Голубович 1 т. и 9 борби, Оскар Белфилд 12 т. и 9 асистенции, Никола Трайков 17 т. и 6 борби, Васил Бачев 7 т. и Бошко Йовович 15 т. и 6 борби /Планимир Дафинов 4 т., Илиян Ставрев, Александър Митрович 23 т. и 7 борби, и Васил Михайлов.

При стрелбата от зоната за три точки домакините реализираха 6 пъти при 22 опита, докато гостите записаха 11 тройки от 30 опита. „Черно море порт Варна“ спечели 33 срещу 41 борби за „Академик Бултекс“.

Ето мненията на двамата треньори

Йордан Иванов, треньор на „Академик”:

Искам да поздравя момчетата за старанието, което положиха. Поздравявам отбора на „Черно море” и треньорското им ръководство. Спас Натов ми е идол от малък. Поздравявам ги, че въпреки трудностите през целия сезон, запазиха баскетбола във Варна. Те заслужават пълна зала. Относно мача, от купата насам ние играем съвсем различен баскетбол. Физически сме много добре подготвени вече. Защитата и бързата атака разликата в мача днес”.

Спас Натов, треньор на „Черно море порт Варна”

Днес напривхме лош мач. В предните две домакинства, дори и при загубата от „Левски” ние показахме добри неща. Днес и тонуса ни бе спаднал. Нямаше себераздаване и е нормално да се усети спад”.