„Дългият път към дома", така се нарича ретроспективната изложба, която се открива на 11-ти май в Градската художествена галерия на Казанлък. Експозицията е по повод 110-та годишнина от рождението на ученика на академик Дечко Узунов- Спас Колев. Проявата се организира и с помощта на семейството на художника.
Официалното откриване на изложбата е от 18 часа на. Творбите ще могат да бъдат видени до края на май.
Спас Колев Загоров (1908-1991) е роден в село Горно Сахране. За¬вършил е Художествената академия в София през 1940 г., специалност Декоративно изкуство, в класа на Дечко Узунов. След себе си оставя разнообразно и съдържател¬но художествено творчество. В продължение на 18 години е бил директор на Градската художествена галерия в Пловдив.
Като галерист Загоров оставя след себе си богата сбирка от произведения на изкуството, с която галерията в Пловдив се гордее и днес. Като художник той работи в различни жанрове на изобразителното изкуство - живопис, рисунка, линогравюра, плакат и др. Изложбата „Дългият полет към дома" представя част от неговите творби, съхранени от галерията и семейството му.
Спак Колев умира през 1991 годна- на 83 годишна възраст, в родното си село.