Пожарът в землището на селата Орлов дол, Хлябово и Главан се е разраснал е обхванал площ от 3000 декара.
На място е и старозагорският областен управител Недялко Недялков, който увери, че огънят е спрян на около 3-4 км. над село Главан, няма опасност за хората. Направени са просеки, които да не позволят пожарът да обхване близо 600 дка иглолистна гора. Духа вятър, а през нощта работата на пожарникарите е силно ограничена, допълни Недялков. В ранните часове на утрешния ден в помощ ще дойде подкрепление и от старозагорските военни поделения, увери областният управител.
В потушаването на пожара е ангажирана и тежка техника от ТЕЦ-овете на територията на Старозагорска област. 5 тежки военни машини ще потеглят утре призори от хасковските поделения, след заповед на военния министър.
В потушаването участват гасачески групи от горските стопанства. Над 50 са вече противопожарните машини на мястото на бедствието.
За щастие пожарът е далеч от населени места и опасност за хората няма, информира областният управител на Хасково.