Живко Мъндев се класира за Европейското по самбо
Живко Мъндев се класира за Европейското по самбо / netinfo

Живко Мъндев се класира първи в Държавния личен отборен шампионат по самбо в София във възрастова група -  юноши до 18 години. Състезателят на СК "Хаджи Димитър" взе златото, след като пребори четирима претенденти за първото място и се оказа най-добрия сред 19-те участника в категория до 81 кг.

Другите двама представители на клуба Димитър Славов и Мустафа Бодев се класираха трети в техните категории. Славов в категория до 87 кг. постигна четири победи и една загуба, а Бодев направи три победи и една загуба.

"Доволен съм от представянето на момчетата, но това не е всичко, което те могат. Силно се надявам, че Живко Мъндев, след тази победа ще се мобилизира още повече и на предстоящото през април състезание в Халкидики, Гърция ще вземе медал" - коментира след състезанието в София старши треньорът на клуба Георги Велев.

Следващата седмица световния шампион по самбо Даниел Дичев ще вземе участие в предстоящия Държавен личен шампионат в София.