ВМРО-НИЕ ще следи делото по опита за убийство на секретаря на градската си организация в Сливен Валентин Велев. В писмо до медиите от партията разказват, че той е бил нападнат с нож в момент, когато се защитавал сестра си от нападение на хулигани, по негова оценка - дрогирани.
Валентин слязъл от жилището си в кв. „Сини камъни" около полунощ на 15 срещу 16 май, след като сестра му успяла да се обади по телефона. След като Вальо опитал да се изясни с младежите, единият от тях замахнал с нож и го пробол в областта на сърцето, а другите го заудряли с юмруци.
„Декларираме, че ще следим досъдебното производство и делото, което сме убедени, че трябва да бъде образувано с обвинение за опит за убийство, тъй като само случайно ножът не е попаднал в сърцето и се е плъзнал по реброто или, както се отбелязва в съдебно-медицинското удостоверение, издадено от съдебния лекар д-р Тома Чаушев, „освидетелстваният само случайно не е получил по-тежко нараняване с опасност за живота му", пише в писмото.
От ВМРО-НИЕ съобщават, че имат информация за дрогирания младеж, който е нападнал и други хора с нож по Гергьовден и е наръгал в корема 20-годишен младеж сутринта на 7 май в същия квартал на Сливен.