Избират най- красива тераса и двор в Сливен
Избират най- красива тераса и двор в Сливен / Снимка на един от участниците в конкурса

За първа година в Сливен се организира конкурс под надслов „Най- красива тераса и най- красив двор“. Организатор на проявата е Сдружение „Свети Георги Победоносец” .

Стефан Христов съобщи, че конкурса ще приключи през септември, а петчелнна комисия ще обходи и оцени подадените заявки. До момента са подадени над 10 за „най- красива тераса“ и над 5 за „най- красив двор“.

Снимков материал може да се изпраща до 15 септември на страйницата  на сдружението във Фейсбук, а на 25 септември комисията обяви класирането.

В двете категории са предвидени награди за първо, второ и трето място. За първо място организаторите са осигурили ваучер на стойност 80 лева, за второ и трето съответно 50 и 30 лева.

Целта на кампанията е града да се напарви още по – красив и по- привлекателен за живеене. Идеята е конкурса да е  ежегоден, като се предвижда да бъдат включени нови категории, като най- красиви прилежащи терени и дворове на бизнес обекти за летни градини и вътрешен интериор на заведения за обществено хранене и за дворове на детски и учебни заведения.