Трима души на по 34, 28 и 18 години са хванати по време на опит да откраднат метални части от частен дом на ул. Акация" в Шумен, информират от полицията. Получен е сигнал, че на улицата са забелязани мъже, които разбивали част от постройка, за да откраднат метали.
Пристигналите на мястото криминалисти забелязали двама души да разрушават навес и трети по-млад да наблюдава района. Те били познати на полицаите с подобни прояви. Щом видял служителите на реда най-младият от групата побягнал към гориста местност.
На мястото е задържан 28-годишният мъж, който е криминално проявен, той е оставен в ареста за 24 часа. 18-годишният младеж е доведен в полицията по-късно, снети са му обяснения. Материалите по случая ще бъдат предадени на прокуратурата с мнение за образуване на досъдебно производство.