Автокрос Садина 2009. Труден сезон за търговищките бъгисти
Автокрос Садина 2009. Труден сезон за търговищките бъгисти / Стилиян Тенчев/

"Петият кръг от националния шампионат по автокрос в поповското село Садина се оказа едно от най-тежките за отбора на АСК„ТЪРГОВИЩЕ АВТО 2001" - каза за Дарик спортния коментатор Стилиян Тенчев - "Фаворита в клас до 1600 куб.см. Румен Костадинов - ФОРД спря рано заради повреда в трансмисията. Последва го със счупен съединител във финалната серия Костадин Йорданов - ЛАНЧА, който до този момент се представяше отлично в състезанието, а Галин Георгиев - ЛАДА  завърши пети. На подиума се качиха трима пилоти на АСК„ТОНИ СТАРТ". Иван Върбанов - СЕАТ спечели безпроблемна победа, а втори и трети останаха Пламен Петров и Димитър Калев и двамата с ФОЛКСВАГЕН."

Костадинов запазва лидерскта позиция във временното класиране, но само с две точки аванс пред шампиона Върбанов, а Галин Георгиев е шести.

"В клас до 4500 куб.см. Неделчо Русев - МЕРЦЕДЕС, Станислав Благоев - БМВ и Добромир Христов - ФИАТ останаха четвърти, пети и шести, а поредна победа спечели шампиона Христо Александров АСК„НЕРОН МОНТАНА"."- добави Тенчев - "Втори и трети на подиума му асистираха Александър Атанасов - АСК „СТАРТ-Н КРИВОДОЛ"- ФОРД и Тодор Герганов - АСК „ЕТЪР РЕЙСИНГ"- АУДИ. Във временното класиране поведе Александров с точка аванс пред Атанасов, а шести вече е Георги Косев - ТАТРА, който не кара в последните две състезания по финансови причини. "

Останалите търговищки пилоти Русев, Благоев и Христов са  седми, осми и девети, а в отборното подреждане отстъпихме второто място на АСК „НЕРОН МОНТАНА". Там на лидерската позиция с осем точки аванс се укрепиха АСК „ТОНИ СТАРТ".

Следващото състезание е на 12-13 Септември в Русе.