63 тежки катастрофи в Шуменско от началото на годината
63 тежки катастрофи в Шуменско от началото на годината / netinfo

739 пътно- транспортни произшествия са възникнали от началото на годината до края на месец септември на територията на ОДМВР- Шумен. Тежките са 63. Шестима са загинали, ранените са 72-ма, информират от ОД на МВР-Шумен. Близо 30 500 са установените нарушения от полицейските служители, като почти всички са на водачи. Пешеходците - нарушители са 90.

9 577 са установените нарушения за скорост. За неспазване на предимство, знаци и сигнали са санкционирани 2 018 водачи. 48 са отнели предимство на пешеходец. През първите девет месеца на годината са установени 150 водачи седнали зад волана след употреба на алкохол с концентрация над 1, 2 промила. 130 са заловените да шофират с алкохол до 1, 2 промила. Служителите на реда са издали 2 257 фиша и 178 акта за неправилно спиране и паркиране.

1748 водачи са управлявали с нередовни документи, 1109 с технически неизправно моторно превозно средство. От началото на 2013г. досега неправоспособните водачи, седнали зад волана на автомобил и заловени от пътните полицаи са 636. Без задължителна застраховка "Гражданска отговорност" са били 600 водачи, а без да ползват предпазни каски или колани са установени 1218.

128 706 са водачите в Шуменска област. От началото на годината на 157 от тях са отнети всички контролни точки. Водачите с отнети повече от 2/3 контролни точки са 882. За първите девет месеца са издадени 4367 нови свидетелства за управление на моторно-превозно средство.

Нарушителите на скоростта, преминали през камери със скорост 50 км/ час над позволената са 218. Най-много са нарушителите превишили максималната разрешена скорост с 31-40 км/ час- 1845. Със скорост от 41 до 50 км/час над позволената са установени 514 водачи.