Популярни арии и канцонети представят в Операта
Популярни арии и канцонети представят в Операта / Дарик Русе, архив

 

Популярни арии и канцонети ще бъдат представени от 19 часа в зала «Опера».  Изпълнението е на тенорите Петър Костов, Стоян Даскалов и сопраното Владислава Гарвалова,  съпровод на пиано-Наталия Радославова.

Певческите двубои между певците-тенори добиха огромна популярност в последните две десетилетия на ХХ век. Теноровият глас със своята експресивност, с красотата на мелодичните линии на ариите и песните, с които композиторите на всички времена са дарили тенорите, събужда възторг, събужда умиление, събужда страст. В съзнанието дори на не така упоритите привърженици на оперното пеене стои с неизменна сила образът на Тримата тенори. А какво остава за пристрастените почитатели на класическото пеене?... Те винаги ще търсят нови и нови гласове, на които да се радват.

Настоящата концертна програма предлага изживяването на подобно удоволствие и радост. Публиката ще бъде свидетел на един красив певчески „дуел”, чийто секундант ще стане сопраното Владислава Гарвалова.