Наградиха най-добрите в конкурс за карикатура
Наградиха най-добрите в конкурс за карикатура / снимка:Европа Директно Русе

Приключи международният конкурс за карикатура “Млади и ЕВРОбезРАБОТНИ”. Той бе организиран от Фондация Европейски институт, Информационен център Европа Директно Русе, съвместно с Русенска Художествена галерия.

Жури в състав: Ивайло Цветков-председател на FECO за България, карикатурист в сп. Тема, Валентин Георгиев, карикатурист, илюстратор, художник и Елена Великова, директор на галерията селектира получените творби. 44 автора от 24 страни представиха 99 творби. Голямата награда в конкурса отива в Белгия, при Люк Дешермекер.

Отличени са и следните участници:Дариуш Рамезани от Иран и Хенрик Цебула от Полша. Връчени са и  награда на Русенска Художествена галерия на Маргозата Табака от Полша и награда на FECО България на Марина Горелова от Беларус. Наградените и селектираните творби ще участват в изложба в Русенската художествена галерия, която се открива през ноември, в залата на Борисова 39.

Карикатурите няма да се връщат обратно, остават в колекцията на информационен център Европа Директно Русе. Те ще бъдат включени в изложба, която ще обиколи центровете Европа Директно в България. Ще бъде представена и на Общата годишна среща на мрежата EUROPE DIRECT в София 20- 23 октомври 2013г.