Дунав
Дунав / netinfo
„Дунав“ завърши 2:2 с „Левски“ София на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Символичните домакини от Русе започнаха по-добре и първи организираха опасна атака още във втората минута. Васил Шопов стреля от границата на наказателното поле, но Николай Кръстев спаси, а опитът на Мирослав Будинов да добави не намери целта. В шестата минута пък Бранимир Костадинов засече със задна ножица центриране в наказателното поле на столичния тим, но Кръстев отново спаси. В осмата минута обаче нямаше кой да спре ударът на Бирсент Карагарен, който порази вратата на „Левски“ с диагонален изстрел отдясно след продължителна дунавска атака. Русенският тим постепенно отстъпи инициативата на гостите и разчиташе на пасове от дълбочина на Аясс към бързите Карагарен и Костадинов за атаки по крилата. Вместо това обаче включилият се отляво Веселин Минев центрира и Антон Огнянов отбеляза с глава за 1:1 в 36-ата минута. Отговорът на „Дунав“ обаче не закъсня. Бранимир Костадинов проби отляво и центрира ниско, а Мирослав Будинов засече топката и я прати в мрежата за 2:1 в 40-ата минута. В началото на втората част играта бе равностойна. „Левски“ обаче успя да се възползва от разбъркване пред Антонов, при което реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа за игра с ръка на Ларин. Роман Прохазка бе точен от 11-метровия удар и изравни за 2:2 в 55-ата минута. До края гостите продължиха да владеят повече топката, а дунавци да разчитат на контраатаки, но резултатът остана непроменен. Така „драконите“ продължиха да се упрекват в топ 6 на родния футбол след поредния си добър мач. В следващия кръг те гостуват на „Монтана“ в Ловеч на 4 март, събота, от 12:30 ч. „Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Олексий Ларин, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Петър Патев, Самир Аясс (89 мин. - Христофор Хубчев), Бранимир Костадинов (78 мин. - Ндуе Муйеци), Бирсент Карагарен (56 мин. - Юлиан Ненов), Васил Шопов, Мирослав Будинов. „Левски“ София: Николай Кръстев, Сърджан Лукин, Франсис Нар, Веселин Минев (59 мин. - Божидар Краев), Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (67 мин. - Амаду Сукуна), Антон Огнянов, Антонио Аниете (77 мин. - Станислав Иванов), Мехди Бурабия, Давид Яблонски, Георги Костадинов.