Отличия за състезатели от ТСК
Отлично представяне на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести записаха възпитаниците на Тежоатлетически спортен клуб-Русе. Надпреварата се проведе през последните няколко дни в Сливен. Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови завоюваха общо 19 индивидуални отличия - 12 първи и 7 втори места.

Двама шампиони в първия ден на Държавното първенство по вдигане на тежести за ТСК – Русе

В последните два състезателни дни злато завоюваха Виктория Станева в категория до 55 килограма при кадетките до 17 години, Стилияна Маринова в категория до 59 килограма, Надежда-Мей Нгуен в категория до 59 килограма, Цветелина Стоянова в категория до 63 килограма и Ивета Иванова в категория до 71 килограма при девойките.

ТСК-Русе заминава за Държавния отборен шампионат по вдигане на тежести

Кадетите до 17 години на ТСК се класираха първи в отборното класиране след вторите места на Асен Асенов в категория до 49 килограма, Веселин Русев в категория до 55 килограма, Николай Серафимов и Екрем Шабанов в категория до 73 килограма и първото място на Хаят Весков в категория до 61 килограма.

При юношите най-добри в своите категории станаха Ангел Русев в категория до 61 килограма и Стилян Гроздев в категория до 67 килограма. Втори в категория до 81 килограма се класира Кристиян Йорданов.