48-годишният Марен Мухаремов, който преди три дни бе задържан от служители на ТЗ"БОП" - Разград с кокаин и канабис за над 20 000 лева, е осъждан в общо три държави. Това стана ясно по време на гледане на мярката за неотклонение на мъжа, който е с адресна регистрация в Силистра.
Неговият защитник поиска да бъде освободен под домашен арест или срещу парична гаранция, прокурор Росица Георгиева от Окръжна прокуратура обаче настояваше за постоянна мярка за задържане, тъй като съществува реална опасност Махаремов да извърши друго престъпление или да се укрие. Той живеел и в Айндховен и често пътувал между двете държави.
Мъжът има ефективни присъди от Районен съд-Исперих, в Холандия и в Турция, и трите са изтърпени, за какви престъпления точно са обаче не стана ясно.
Разследването, което сега започнаха органите на реда в Разградско, е по сигнал на холандските власти. Част от дрогата е открита в колата на Мухаремов, докато бил в Кубрат, а останалата - в куфар в имота на неговите тъст и тъща в село Задруга.
Окръжен съд-Разград прие аргументите на държавното обвинение и остави Мухаремов в ареста.