"Лудогорец"U19 с втора победа в първенството, обърна "Ботев"-Пловдив
"Лудогорец"U19 с втора победа в първенството, обърна "Ботев"-Пловдив / Радка Минчева
Лудогорец U19 записа втора победа след старта на първенството - съобщава клубният сайт. Този път „орлите“ U19 бяха безкомпромисни срещу Ботев (Пловдив) с 2:1. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".
Момчетата на Радослав Комитов доминираха през по-голямата част от мача. Първата голова ситуация за домакините бе още във 2-та минута от двубоя, когато Илкер Будинов излезе сам срещу вратаря на Ботев и пропусна да отбележи.
В 7-та минута Стефан Методиев също можеше да открие резултата, след добра атака по десния фланг, когато стреля от 7-8 метра пред гол линията, но вратарят на гостите спаси. След изгубена топка в средата на терена и добра контраатака  в 19-та минута на първото полувреме, Ботев откри резултата. Около 7 минути по късно реализираха. Димитър Митков бе точен при изпълнение на дузпа.
6-7 минути изравняването на резултата, последва отлична флангова атака и центриране от Светослав Славчев и Димитър Митков бе безкомпромисен за 2:1 още преди да е изтекло редовното време на първата част. Домакините имаха и още едно положение през първото полувреме, когато Димитър Митков излезе сам срещу вратаря , но той спаси.
През втората част Илкер Будинов пропусна да затвори мача, след добра възможност пред противниковата врата. На два пъти Стефан Методиев имаше отличен шанс да отбележи, като в края на мача и Хюсеин Хюсеинов се озова сам срещу вратаря, но пропусна.
„Получи се изключително добър, динамичен и качествен мач за елитната група U19, заяви лаконично Радослав Комитов след последния съдийски сигнал.