Тотев лети за Япония с делегация от общинари
Тотев лети за Япония с делегация от общинари / снимка: dariknews.bg/ архив

Кметът на Пловдив Иван Тотев замина на посещение в Япония рано тази сутрин. Той е придружен от група общинари, сред които секретарят на общината Ангелина Топчиева, транспортният зам.-кмет Александър Държиков, шефът на фирма „Чистота“ Иван Стоянов, зам.-председателят на общинския съвет Радослава Ташкова и директорът на „Старинен Пловдив“ Амелия Гешева.

Част от делегацията, която е от общо 11 човека, пътува на собствени разноски. Посещението е по покана на община Окаяма по случай 42 години от подписване на споразумение за сътрудничество между Пловдив и японския град.

По време на посещението си в Страната на изгряващото слънце, пловдивската делегация ще присъства на откриването на световна конференция на ЮНЕСКО за образование и устойчиво развитие.

 

Кметът Иван Тотев пък ще чете лекция пред студенти на тема „По пътя към Европейската столица на културата“.