Днешният екип начело с кмета Иван Тотев се занимава преимуществено със социална политика, с улици и асфалт. Икономиката безспорно се нуждае от инфраструктура, но тя е следствие, а не първопричина за нейното раждането. Това заяви днес лидерът на ДСБ в Пловдив Пепа Деведжиева.
Според нея, „правилното“ развитие на икономиката ще задържи младите кадри в града.
„Частният бизнес се задъхва от липсата на специалисти, а общината и държавата не правят достатъчно да задържат този умствен потенциал, който да работи за нас като общество“, категорична бе Деведжиева.
По думите на Румен Хорев, председател на Реформаторския бизнес клуб, развитието на Гладно поле ще даде тласък в развитието на икономиката в града.
В момента в областта преобладава ниско и средно заплатената работа, която е концентрирана в по-голяма степен в общините около Пловдив, коментира Хорев.
Според него, Пловдив е меката на агробизнеса и хранителните технологии и създаването на такъв агротехнологичен парк на територията на Гладно поле би развил икономиката в града и да привлече високоплатени специалисти.
Хорев отбеляза, че идеята на проекта на Реформаторския бизнес е клуб е обособяването на клъстер с участието на общината, Аграрния университет, този по Хранителни технологии и частния бизнес. По думите му, ректорите на двата университета са запознати с проекта и го подкрепят, подкрепа има и от бизнеса и се очаква такава да бъде дадена и от община Пловдив.
„Очакванията ми са в следващите между 4 и 6 години да берем първите плодове на този труд“, каза още Хорев.