Община Асеновград кандидатства пред програма „Красива България“ към социалното министерство за реновирането на ОУ „Христо Ботев” в града. Решение за това ще вземат на днешната сесия общинските съветници.
Проектът е на обща стойност 202 946 лв, а съфинансирането от страна на общината е в размер на 102 955 лв. Средствата по програмата се отпускат по мярка 2 „Подобряване на социалната инфраструктура“, където максималната сума за подпомагане е до 300 000 лв.
Предвижда се монтаж на външна топлоизолация, ремонт на отоплителната система и частичен ремонт на дограмата. Дейностите обхващат и 2-те сгради на училището.
Това е последното школо в Асеновград, което не е санирано. Останалите 9 учебни и детски заведения в града бяха обновени преди години, припомнят от общината.