Монтират камери на всички входно-изходни артерии
Монтират камери на всички входно-изходни артерии / Guliver/Getty Images

Общинските съветници на Пловдив гласуваха днес разрешение МВР да разположи камери по всички входно-изходни артерии на града. Целта им е автоматично да разпознават номерата на издирваните автомобили, които преминават през съответните отсечки.

Камерите ще бъдат с възможно най-високата резолюция, с голяма памет, но ня,а да засичат скорост, обясни ресорният зам.-кмет Александър Държиков. Според прогнозата на Държиков МВР би трябвало да приключи прроцедурите по избор на изпълнител и разполагане на камерите до края на 2016 година.

Те ще са разположени на „Пазарджишко шосе“, „Асеновградско шосе“,“Карловско шосе“, „Брезовско шосе“, „Рогошко шосе“, „Кукленско шосе“, „Пещерско шосе“, „Голямо-Конарско шосе“, както и на ул. „Димитър Талев“ и „Коматевско шосе“.