Мечка пак нападна кошери край Карлово
Мечка пак нападна кошери край Карлово / снимка: dariknews.bg/архив
Мечка пак нападна кошери край Карлово
75087
Мечка пак нападна кошери край Карлово
  • Мечка пак нападна кошери край Карлово

За 3-ти път в рамките на 3 дни мечка нападна и разби кошери край карловския квартал Сушица. Пострадал отново е пчелинът на Стоян Иванов, където вчера през нощта мечка унищожи и изяде част от меда на 4 кошера. "Този път е разбила 16 кошера, така с унищожените първия път стават общо 20. Тук гледам общо 50 кошера", обясни пред Дарик пострадалият стопанин Стоян Иванов от Карлово.

Тази нощ видях на живо мечката, която бе дошла да яде мед от кошерите ми. Осветих я с фаровете, тя избяга. Стоях до 11 часа вечерта и реших да си тръгна. След това тя е дошла и е направила страшна поразия", каза още Стоян Иванов. (Чуйте разаза му в прикачения файл)

Вчера комисия, съставена от служители на Горско стопанство – Карлово, общината, РИОСВ – Пловдив и местната Ветеринарна служба огледаха следите от мечката и съставиха на място протоколи за щетите.

Това е поредният случай, при който мечка слиза от Балкана и напада домашни животни в Карловско. През май хищникът нападна и изяде крава в Карловския балкан, а вероятно две стръвници през юли и август убиха общо 7 овце, 5 кончета и крава над Калофер.

При друг случай двама младежи, прибиращи се с мотор през нощта, се сблъскаха с мечка с мечета. Инцидентът се размина само с уплаха за двамата калоферци.