Три нови грабежа са регистрирани в полицията в Пловдив през изминалото денонощие. 66-годишна жена става жертва на грабеж, след като към 6 часа сутринта непознат мъж издърпва от ръцете й чанта с лични документи, мобилен телефон и 30 лева.
Портфейл с около 200 лв. и мобилен телефон за 600 лв пък бяха откраднати от 19-годишна пловдивчанка към 17 часа вчера на ул. „Перущица“. Същата вечер, към 23 часа и от 49-годишна жена е издърпана дамска чанта с банкови карти, документи и 250 лв.
Взломна кражба е извършена от салон за красота. Сигналът е подаден вчера във Второ РУ. Съобщено е, че същия ден към 18 часа неизвестен извършител проникнал в помещението и отнел 800 лева и 350 евро.
В същото време криминалисти от Шесто РУ разкриха авторите на поредица грабежи, жертви на които стават петима граждани в тъмната част на денонощието.
Заподозрените апаши са трима мъже на 18, 23 и 32 години. Те са задържани за срок от 24 часа вчера, но след постановление на Районна прокуратура-Пловдив мярката им е удължена на 72 часа.