Волейболен тутнир за 11 и 12 клас проведоха в Луковит
Волейболен тутнир за 11 и 12 клас проведоха в Луковит / archiv.DarikNews

На 20 май в спортната зала в Луковит се проведе волейболен турнир за ученици от 11 до 12 клас. Турнирът се провежда за втора поредна година като негов основен организатор е структурата на МГЕРБ Ловеч, съвместно с МГЕРБ Луковит и общ. ръководство на ПП ГЕРБ - Ябланица. В тазгодишната инициатива участие взеха учениците от ГЧЕ „Екзарх Йосиф I" Ловеч, СОУ „Тодор Кирков" Ловеч, СОУ"Алеко Константинов" Луковит и СОУ"Васил Левски" Ябланица.

Състезанието протече на принципа на директни елиминации. Тимът от СОУ"Алеко Константинов" Луковит доминираше през всичките срещи и съвсем заслужено спечели първото място, за което трябваше да се пребори в мач срещу СОУ"Васил Левски" Ябланица.
Най- оспорваната среща беше тази между отборите на ГЧЕ „Екзарх Йосиф I" и СОУ „Тодор Кирков" Ловеч, в която успя да наделее Гимназията за чужди езици.

Четирите отбора получиха купи, волейболни топки и грамоти. Купата за първото място на домакините от Луковит връчи Йордан Досев-организационен секретар на МГЕРБ Ловеч, наградата за второто място на СОУ"Васил Левски" Ябланица даде Мирослава Георгиева-общински ръководител на младежката структура в Луковит. Симо Иванов - общински ръководител на ПП ГЕРБ Ябланица награди отборът класирал се на трето място ГЧЕ „Екзарх Йосиф I", а Радослав Иванов - член на МГЕБ-Ловеч - четвъртият в класирането СОУ „Тодор Кирков".

Йордан Досев увери участниците, че волейболният турнир вече се е превърнал в традиция и всяка година МГЕРБ ще го разраства и ще включва повече отбори, а няколко момичета от публиката пожелаха догодина да се организира и женски волейболен турнир, в който да могат да вземат участие.