Загуба от ЦСКА и червен картон на старта за юношите старша възраст на  Велбъжд
Загуба от ЦСКА и червен картон на старта за юношите старша възраст на Велбъжд / Дарик-Кюстендил

Юношите старша възраст на „Велбъжд" отстъпиха пред ЦСКА с 1:3, в мач от първия кръг на Югозападната зона. Домакините играха дефанзивно през първото полувреме и резултата бе 0:0 до 45 мин. Две грешки в защита през втората част направиха резултата 0:2. Валери Максимов обаче си заработи 2 жълти картона и „Велбъжд" остана с човек по- малко.

Въпреки, че играеха с 10 души, домакините намалиха преднината на червения тим, като Любослав Александров бе точен за 1:2. Треньорът Борис Христов рискува в края на мача, в опит да се стигне до 1- та точка, но футболистите на ЦСКА успяха да отбележат и трети гол след контраатака. Червените бяха водени от Христо Марашлиев.
От щаба на „Велбъжд" имат много претенции към главния съдия, но треньорът Христов търси причините за загубата на първо място в собствения си тим. Кюстендилци ще бъдат отново домакини във втория кръг от първенството, като следващия петък посрещат „Витоша"- Бистрица и целта ще бъде спечелването на първите 3 точки.

Резултатите от другите мачове в първия кръг на Зоната: „Витоша"- „Миньор" 0:2; „Вихрен"- „София 2010" 0:5; „Левски"- „Септември" 5:2; „Локомотив"- „Пирин" 2:0; „Оборище"- „Оскар ЕЛ" 2:5, а отборът на „Конелиано" почива.