Висшия съдебен съвет ще разгледа днес кандидатурата на Мирослав Начев за административен ръководител - председател на Окръжен съд-Кюстендил.
Изборът бе отложено от Висшия съдебен съвет за днес след като единственият кандидат за поста, Мирослав Начев не се яви за изслушване на предишното заседание на ВСС, като отсъствието бе оправдано с представен болничен лист.
Мирослав Начев е досегашният административен ръководител - председател на Окръжен съд-Кюстендил, с ранг "съдия във ВКС и ВАС" /Атестиран с Решение на ВСС по Протокол № 37/20.09.2012 г. - комплексна оценка „ много добра"/.
Председателят на Окръжен съд- Кюстендил Мирослав Начев е единственият кандидат за нов мандат, като административен ръководител на съда. Конкурсът бе обявен от Висшия съдебен съвет, като първия 5- годишен мандат на Начев изтече на 26 юни.
Мирослав Начев има юридически стаж от над 17 години.