Велислав Куков спечели градското първенство по шахмат в Кюстендил
Велислав Куков спечели градското първенство по шахмат в Кюстендил / Влади Владимиров

Велислав Куков спечели градското първенство  по шахмат в Кюстендил. Той събра 5, 5 точки от 7- те кръга. Куков е международен майстор с ЕЛО 2 401 и е председател на местния клуб "Осогово". Втори се класира неговият брат- Андрей Куков също с 5, 5 т. и ЕЛО 2 220, а трети се нареди Любослав Василев / ЕЛО 1 690 / с 5 точки.

Това бе първото в Кюстендил, след далечната 2003 година открито първенство по шахмат, а в надпреварата участваха състезатели от 7 до 78 години. Най-малкият участник бе 7-годишният Александър Асенов, а най-възрастният кмс Георги Тихолов , който е на 78 години. Партиите се проведоха в новия дом на шахматната школа, намиращ се в "Емфиеджиева къща".
Организатор на спортната проява бе клуб "Осогово", който вече носи името на внезапно починалия председател Богомил Андонов. Гост на турнира бе дъщерята на Богомил Андонов - Биляна.

Сред първите 10- сет в класирането са още- Сашо Димитров /4.5 т./, Светломир Стоянов /4.5 т./; кмс Георги Тихолов /4 т./ и Никола Чавдаров /4 т./- многократни градски първенци в близкото минало; Йордан Грънчаров /3.5 т./, Славян Василев /3.5 т./, Йордан Захариев /3.5 т./, Никола Ветин /3.5 т./, всички те получиха медали.
Отличия имаше и за двамата най-малки участници- 7-годишният Александър Асенов и неговият съименник 9- годишният Александър Цветков. Наградите връчи Биляна Андонова, която благодари на всички за участието, допълвайки, че посвещава турнира на своя баща.