Велбъжд- Пирин Разлог
Велбъжд- Пирин Разлог / Влади Владимиров
Загуба с 0:5 от „Пирин”- Разлог, инкасира отборът на ФК „Велбъжд” на старта на новото първенство в Трета Югозападна лига.

Влади Владимиров

Красимир Шапкаров откри резултата от дузпа в 10 мин.

Първото полувреме завърши при резултат 0:1, като  единствения шанс за гол на „Велбъжд” бе в 44 мин., когато при бърза контраатака, като по учебник, Вилизар Захариев подаде на Любослав Александров, последният стреля, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Заради контузия, терена напусна в 38 мин. един от най- опитните в тима на домакините- Радостин Джогански.
С хеттрик на Марио Димитров в- 60, 66, 75 мин. и попадение на Иван Кирев в 90 мин., гостите от Разлог, които доминираха през по- голямата част от мача, спечелиха 3- те точки.

Около 400 зрители изгледаха на стадион „Осогово” първия мач на „Велбъжд”, след завръщането на отбора в Трета Югозападна лига.

Отборът на „Германея”- Сапарева баня стартира отлично сезона, след победа с 1:2 над „Банско”. Дупнишкият „Марек” водеше на полувремето с 1:2 на „Вихрен” в Сандански, но в крайна сметка загуби мача с 3:2.