/ ФК Велбъжд
Велбъжд отстъпи пред  Марек с 2:4, в контролна среща играна на стадиона в Бобошево. Два гола за победата на Марек отбеляза Росен Йорданов, а по едно попадение добавиха Димитър Владимиров и Иван Иванов. Дупничани водеха на полувремето с 3:1. В 37-ата минута червен картон получи Евгени Гроздин.

Велбъжд среща Марек в контрола в Бобошево

Точни за Велбъжд бяха двама от новопривлечените футболисти - Михаил Иванов - защитник и Деян Владимиров - ляв халф. За  Велбъжд това бе първа контрола след баража с Чико -Бунара, а за Марек бе последна преди старта на първенството.

“Второто полувреме играхме по- успешно. Градим състав в последния момент. Част от футболистите ни, които работят в София не успяха да дойдат за мача”, коментира за Дарик старши треньорът Анатоли Бачовски.

Велбъжд посреща Пирин-Разлог в първия кръг на Югозападната Трета лига

Велбъжд ще играе днес от 18:00 часа на стадион Странджата спаринг с отбора на мексиканската мениджърска агенция Фут Бико, а в събота ще гостува за контрола на Младост-Босилеград.