борба
Борци от кюстендилската школа по борба участваха в 3 турнира. Враца бе домакин на Международния турнир „Пламен Боцев”. Трима от подготвителната група на клуб “Васил и Георги Илиеви” спечелиха първи места – в категория 35 кг Йоан Дяков, в кат. 38 кг Дейвид Младенов и в кат. 50 кг Емилиян Петров. Трето място за Николай Сашков при децата в кат. 53 кг.

Първият турнир по борба за купата „Иво Ангелов” се проведе в Перник. На тепиха мериха сили близо 70 момчета от 6 клуба от страната. Два сребърни медала за Кюстендил спечелиха Васко Борисов в кат. 32 кг и Васил Борисов в кат. 38 кг.

Бронзови медали за Виктор Гелемеров в кат. 38 кг, Димитър Димитров в кат. 42 кг и Румен Петрунов в кат. 73 кг., в същата категория Марио Стоянов е пети. При децата в кат. 47 кг Кирил Петров завоюва бронзов медал, а Антон Христов се класира на 5-то място.

Трима млади състезатели участваха в силния международен турнир „Серафим Бързаков” в Петрич – Валентин Георгиев, Павел Ивов и Адриан Романов. На тепиха излязоха борци от Русия, Молдова, Украйна, Турция, Гърция, Македония и България, информират от клуб “В. и Г. Илиеви”.