Милослав Методиев със златен медал от Румъния. Националният тим е №1
Милослав Методиев със златен медал от Румъния. Националният тим е №1 / БФБ
Спортист №1 на Кюстендил за 2018 година, Милослав Методиев спечели златния медал в категория 130 кг на международния турнир в Румъния, който бе проверка преди световното през септември в Казахстан, първа олимпийска квалификация за Токио 2020.

Златен медал спечели при жените и Спортист №1 на Кюстендил за 2011 година- Евелина Николова. Тя триумфира в категория 53 кг, като тушира в последните секунди молдовката Леорда, след като губеше в резултата.

Евелина Николова със златен медал от турнира в Румъния
БФБ

Класиците, както и жените станаха първи в отборното класиране на турнира в Румъния. А мъжете в свободния стил са трети.
Жените оглавиха отборното класиране със 150 точки. След тях се наредиха домакините със 145 т., а трети са молдовките със 75 точки, информира сайта на БФБ.
Националките спечелиха 6 титли. В категория до 62 кг Тайбе Юсеин, световна и европейска шампионка за 2018-а, срази на финала Чердивара (Молдова) с 8:7. При тежките до 76 кг Мария Оряшкова спечели първи медал в борбата, и то златен. Четирикратната световна и 9-кратна европейска шампионка по самбо записа 3 победи – срещу две румънки, като едната победи с туш, а на финала се справи и с молдовка – 8:6. Злато взеха още София Георгиева (68 кг), както и Фатме Мандева (50) и Юлияна Янева (65).
От вторник, 6 август, националките започват лагер на Белмекен, където ще останат до 24 август.

Класиците също се отчетоха с отборна титла и 7 златни медала. Момчетата, водени от Бисер Георгиев и Илиян Георгиев, събраха 185 точки, следвани от Румъния със 107 т. и Турция с 87 т. Четвърти са грузинците с 80 т.
В българския финал Дейвид Димитров (67) се наложи над Константин Стас с 3:1. Убедителен бе бронзовият медалист от световно и европейско първенство Айк Мнацаканян (72), който след три победи над грузинци, на финала срази с технически туш 10:0 и представител на Турция.
Световният и европейски вицешампион Кирил Милов (97 кг) записа 4 успеха и също ликува с титлата. Първи станаха още Иво Ангелов (60), който на финала победи с технически туш унгарец, Руман Савчев (63) след 3:1 над румънец, Даниел Александров (82) пък се справи с молдовец – 6:0. С бронз се окичиха Светослав Николов (82) и Делян Алишахи (130 кг).
От 14 до 27 август, националният тим по борба, класически стил ще е лагер в Грузия.