/ СКДС Велбъжд
Кюстендилският клуб по джудо и самбо “Велбъжд” участва в Държавния отборен шампионат по джудо, със следните възрастови групи: момчета, момичета, юноши и девойки младша възраст и юноши и девойки старша възраст. Първенството се проведе в зала Борис Дюгеров-Перник.

Момчета на “Велбъжд” се класираха на 5 място, от 13 отбора, като в битката за медалите отстъпиха пред отбора на “Локомотив”-София. Девойките младша възраст са на 7 място, от 14 отбора, а девойките старша възраст са 9-ти в България, от 18 отбора.

Отборите по джудо от Кюстендил
СКДС Велбъжд

Юношите мл.в. от кюстендилския клуб загубиха в среща за бронзовите медали от тима на Хасково и останаха 5-ти, от 12 отбора. При юношите старша възраст, “Велбъжд” класира отбора си на 7-мо място, от 16 отбора.

Това бе и последното състезание за годината от официалния спортен календар. Предстой ни нова състезателна 2019 година, стартираща от февруари месец, информират от клуба.