Гергана Пейчева спечели детския турнир по шахмат „За буквите
Гергана Пейчева спечели детския турнир по шахмат „За буквите / Личен архив

Гергана Пейчева, с личен тренъор гросмайстор Владимир Димитров спечели Първия открит детски турнир „За буквите", който се проведе в Кюстендил.

Гергана Пейчева спечели детския турнир по шахмат За буквите"

Организацията бе на Шахматен клуб „Богомил Андонов". 30 млади шахматисти уважиха поканата за участие на треньора Велислав Куков и дъщерята на известния кюстендилски шахматист Богомил Андонов - Биляна. Шахматните двубои се проведоха в читалище „Братство 1869".
Най-добре представилият се състезател на ШК „Богомил Андонов" е Александър Георгиев, който единствен направи реми с шампионката Гергана Пейчева и завърши на 4- то място.

Ради Стамболийски от ШК „Богомил Андонов" спечели златен медал в групата до 10 години. Първи стъпки в шахмата направи Валерия Ваклева / дъщерята на най-добрата кюстендилска шахматистка Диана Грънчарова /, която се представи отлично и събра 4 точки.
4- годишният Борис Теодосиев от Кюстендил бе най- малкият състезател на турнира.