Бронз за Моника Ангелова от СКДС Велбъжд
Бронз за Моника Ангелова от СКДС Велбъжд / СКДС Велбъжд
Моника Ангелова от СК по джудо и самбо “Велбъжд” спечели бронзов медал при жени до 23 години на Държавното първенство по джудо, което се проведе в зала Универсиада, София.

Никол Ангелова се класира на 7- мо място в категория -70 кг, от 20 състезателки.
Даниела Борисова е 7- ма, а Валентина Николова е 13- та при 57 кг, от 20 участнички.
Даниела и Кристияна Крумови са на 13 място, в категория 48 кг, също от 20 джудистки.
Виктор Кирилов се класира на 7- мо място при мъже до 23 години, в категория +100 кг., от 17 състезатели. Светослав Малинов в категория 100 кг е на 9- то място. Симеон Помпулуски представя клуба в категория 66 кг.
Доволни сме от класиранията на “мъжете и жените” който са още юноши и девойки старша възраст, коментира пред Дарик треньорът Евгени Симеонов.

Кюстендилският клуб по джудо и самбо “Велбъжд” участва и на Държавното лично първенство по джудо за момчета.
Красимир Маринов-42 кг, най многобройната категория, с 47 участника;
Мартин Христов- 55 кг
Станислав Търтов -+60 кг

Момчетата не можаха да влязат в крайното класиране, но за тях това е състезание за обиграване, допълни Симеонов.