Преглед на печата - 18 юни
Преглед на печата - 18 юни / netinfo
Тийнейджър с бруцелоза, избиха над 50 животни, челно съобщава “Новинар юг” днес. Тополовградското село Мрамор отново е в паника. Миналата есен пак там бяха избити над 70 болни от бруцелоза животни.

Хасково и без лятно кино, е озаглавена водещата публикация. Бутат екрана на “Кенана”, изграден е незаконно в езерото, което е общинска собственост.

Оценките от матурите в петък, ясни са от вчера-друг акцент от първа страница на вестника. Оценките от зрелостните изпити ще бъдат изнесени до входовете на училищата в петък. Още вчера обаче можеха да бъдат проверени в интернет страницата на образователното министерство.

Почват яки ремонти на школа и детски градини, е голямото заглавие на “Хасковска Марица|”. Пет хасковски забавачки кандидатстват за 6 милиона лева по оперативна програма.

“Зрелостници блокираха сайта на МОН” и “Нов случай на бруцелоза в Харманли”, информират следващите публикации.

Хванаха каналджия с двама нелегални, съобщава дописка на трета страница. Палестинците се укрили в кабината и на осите на камион Мерцедес. Разкрити са на пункта Капитан Андреево.

Другите акценти в броя: 480 лева годишно за паркинг-скоба пред блока в Хасково. 3 аварии пресушиха кварталите. Отложиха дело за стрелба по бременна.

И основното от седмичника “Тракия” от днес: Ментепенсионерски клубове с мераци да доят хазната. Нито едно от сдруженията на хората от третата възраст не е представило в димитровградското кметство актуална съдебна регистрация засега.

По 20 литра на квадратен метър дъжд паднаха през миналия уикенд.

Изгоря снек-бар “Щъркелите”. Сменят работното време на неделното тържище. Доктор Иван Иванов беше избран за временен управител на димитровградската болница “Света Екатерина”.