Димитровград, Международен турнир "Еню Вълчев"
Димитровград, Международен турнир "Еню Вълчев" / Дарик радио, Хасково
С 280 точки отборът на домакините от Димитровград стана първи в крайното класиране на 12-я Международен турнир по борба свободен стил за деца „Еню Вълчев“. Втори е тимът „Компрат“ от Молдова с 203 точки и трети- „Ефкапия“ от Гърция със 128 точки.

Дарик радио, Хасково

Купата-приз „Еню Вълчев“ бе за Дениз Хикмет, категория 44 кг, също от отбора на домакините- СКБ „Димитровград“.

130 състезатели от 6 държави- Украйна, Молдова, Турция, Македония, Гърция и България, участваха днес в 12-я Международен турнир по борба свободен стил за деца „Еню Вълчев“. 20 бяха състезателите на домакините.

Срещите започнаха от 9 ч. сутринта на два тепиха в спортна зала „Младост“ и приключиха малко преди 17 часа, когато бе и награждаването на победителите.

1000 лв. получи тимът победител. 700 лв. бе паричната награда за класирания се на второ място отбор и 500 лв. за третия.

Успяхме да осигури сериозен награден фонд и да проведен сериозен международен турнир, коментира президентът на димитровградския спортен клуб по борба Георги Петров. Клубът, заедно с общината и Българската федерация по борба, организират турнира за 12-та поредна година.