26 стека цигари без бандерол са намерени и иззети от полицията при проверка на автомобил „Фиат Брава". Колата е собственост на 22-годишен мъж и е била паркирана в частния му имот в Добрич. Мъжът е задържан за срок от 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.
През изминалия уикенд са регистрирани 7 криминални престъпления, съобщават от полицията.
На 19 юни във Второ РУ "Полиция" в Добрич е получено съобщение за извършена взломна кражба от стопанска постройка, собственост на жител на с.Царевец, общ.Добричка. От бараката са откраднати електрожен и медни проводници. При проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия от служители на полицейското управление са задържани извършителите на кражбата - Н.А. на 22 години от с.Царевец и С.А. на 33 години от с.Лясково. В хода на разследването е установено, че двамата са извършили и кражба на медни проводници и медни шини от помпена станция, собственост на птицекомбинат в с.Царевец.
14-годишно момче от Добрич е задържано след проведени оперативно-издирвателни мероприятия от служители на Първо РУ "Полиция". То е извършило кражба на 25 лева и неустановено количество цигари от павилион в Добрич.