Ако живеете в Бургас, не се учудвайте от гробницата, наречена „улица Христо Ботев”. Епичният ремонт, който трябваше да приключи до Коледа продължава. Отчаяните напъни на фирмата-изпълнител (с извинение) все пак да докара докрай един от най-важните пътища в града продължават. Не е уточнено Коледа през коя година, все пак.
Приличащата на хималайски хребет улица вече претърпя пет или шест реанимации, в момента асфалтът прилича на кърпени гащи повече от безвремието на предишното общинско управление. По нея щъкат безмислени оранжевожилеткови хора с лопати и техника от началото на строежа на Байкало-Амурската магистрала.
Имам три въпроса: Няма ли възложителят – Общинска администрация да глоби сериозно така наречената строителна фирма? Тя Не знаеше ли, че така наречената фирма няма да се справи, та й изсипа куп пари за целта? За така наречената фирма ли е измислен вица „Изпращам ви лопатите със следващия камион, а докато дойдат, подпирайте се на каквото намерите”?
Чуйте в звуковия файл кмета Димитър Николов, който обеща другият ремонт в центъра, на улица "Александровска" да трае 210 каалендарни дни, преброени от средата на септември миналата година