"Образованиетов Бургас през втората половина на 20 в.” е тема на музейната лектория тази събота, 23 февруари Автор е специалистът по най-нова история Яна Иванова. Тя ще представи развитието научебното дело и разгръщането научилищната мрежа в Бургас и региона през миналия век.
Показват личните оръжия на българските революционери в Бургас
През втората половина на 20 век значително се увеличава броят на заведенията за предучилищно възпитание и целодневните детски градини. Подемът на образованието е повлиян и от динамиката в икономиката, поради нарасналите изисквания за квалифицирани специалисти.
Вход свободен в музея за празника на българските археолози
За целта се създават техникуми и средни професионално-технически училища, които дават необходимата професионална подготовка. Не малък е и броят на новопостроените учебни заведения и подновената материална база. През 60-те години се открива и първото академично учебно заведение в града - Висшият химико-технологичен институт „Проф. д-р Асен Златаров“.
Традиционната музейна лектория се провежда всяка събота от 11:30 часа в Етнографската експозиция (ул. Славянска 69, зад църквата „Св. Св. Кирил и Методий”). Входната такса е преференциална - за възрастни 2 лв., а за учащи и пенсионери - 1 лв.