Пресякоха схема за продажба на матрици за фалшиви монети
Пресякоха схема за продажба на матрици за фалшиви монети / снимка: МВР

Служители на ГДБОП, сектор „Фалшификации”, съвместно с техните колеги от СБОП – Благоевград, задържаха двама мъже за притежание на матрици за изработване на фалшиви монети с номинал две евро, съобщиха от МВР.

В хода на акцията е извършена проверка на лек автомобил „Опел”, в който пътували мъж с инициали П.Г. на 43 г.от Велинград, криминално проявен за кражба и грабеж и 43-годишен мъж  от Сандански-  с регистрации за противозаконно отнемане на МПС и притежание на акцизни стоки без бандерол.

Пресякоха схема за продажба на матрици за фалшиви монети
netinfo
В жабката на автомобила бил открит найлонов плик с част от матрица за монети от две евро. При последвалото претърсване на адреси, обитавани от задържаните, са иззети останалата част от матрицата,  два металотърсача, предмети с културно-историческа стойност и 2 боеприпаса за огнестрелно оръжие.

По време на разследването, продължило над 3 месеца, станало ясно, че санданчанинът предлагал за продажба матриците за изработване на фалшиви монети.

По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 246, ал. 3 от НК, под наблюдението на Окръжната прокуратура в Благоевград. Двамата мъже са задържани с полицейска мярка за срок до 24 часа.

Действията по разследването продължават.

Добави ни в предпочитани източници в Google