Пирин изпусна Спартак Варна, соколите изплуваха
Пирин изпусна Спартак Варна, соколите изплуваха / netinfo

Спартак Варна спечели важна точка при гостуването си на Пирин Благоевград, завършило при равенство 0:0 в среща от 23-ия кръг на А група.

Домакините бяха по-активният и по-силно търсещ победата отбор, но усилията им не се увенчаха с успех.

Орлетата започнаха отлично и Спас Делев и Драги Коцев изпуснаха добри положения в началото на срещата, като 17-ата минута Делев дори удари страничната греда. Секунди по-късно и Георги Георгиев нацели един от диреците на вратата на Банович.

Втората част отново мина под превъзходството на Пирин. В 69-ата минута Тодор Паланков изведе в наказателното поле Даниел Пеев, а неговото прострелно центриране бе отбито от бранител на соколите и мина на сантиметри от страничната греда.

В 83-ата Спас Делев проби отдясно, центрирането му завърши с удар на Коемджиев от пет метра, но вратарят Банович изби в ъглов удар, като това бе последното интересно положение пред вратата му.

Със спечелената точка Спартак се изкачи на спасителното 13-о място, изпреварвайки с една точка Вихрен. Пирин е 11-и, с две точки повече от варненците.