Литекс изравни Пирин ГД със земята и застигна Лудогорец
Литекс изравни Пирин ГД със земята и застигна Лудогорец / netinfo

Основният преследвач на Лудогорец в А група – Литекс съвсем очаквано се справи в домакинството си срещу Пирин Гоце Делчев и победи със звучното 6:2 в мач от 17-ия кръг на първенството. Така поне временно ловчанлии се изкачиха на върха в класирането с равни точки с шампионите, които утре гостуват на ЦСКА.

Тимът на Златомир Загорчич започна головото шоу още от съблекалните. В 3-ата минута Армандо Ваюши с красиво воле откри резултата, а още три по-късно отново албанецът бе намерен в наказателното поле и с хубав удар за втори път огорчи вратаря Абди Абдиков.

Литекс продължи да доминира над доста поразклатените си гости и в 25-ата минута Джазула и Джордан комбинираха добре около границата на наказателното поле, а после нападателят стреля мощно, ала право в ръцете на Абдиков. Малко по-късно двамата повториха упражнението, но стражът на Пирин отново се справи и спаси мрежата си.

В 33-ата минута Джордан пак беше близо до попадението, след като засече остро центриране на Страхил Попов, ала кълбото прелетя встрани от целта. Няколко мига по-късно обаче резултатът наистина набъбна до класически измерения. Момчил Цветанов пусна отлично извеждащо подаване към Джазула, който остана очи в очи с вратаря и без проблеми го преодоля.

Второто полувреме започна като първото и четири минути след неговото начало Симеон Славчев покачи на 4:0. Юрген Джазула центрира от фаул, топката премина над купа от играчи, без никой да я засече и се удари в гредата. Славчев обаче бе най-съобразителен и само я бутна в мрежата.

В 59-ата минута Пирин все пак стигна до гол във вратата на Евгени Александров чрез Димитър Пиргов. Четвърт час преди края обаче домакините получиха дузпа за нарушение срещу Мирослав Манолов, а Джазула също се отчете с дубъл в двубоя.

Четири минути преди края младежкият ни национал Славчев също записа два гола на сметката си – и общо 10 от началото на шампионата – като умело завърши своя солова акция.

Буквално в последните минути Иван Стоянов донякъде запази честта на неврокопчани, след като със силен шут разпечата Александров за крайното 6:2.

Така с 37 точки Литекс има еднакъв актив с Лудогорец, който обаче е с мач по-малко. Пирин Гоце Делчев пък си остава твърдо последен с едва 6 точки.