Шпионска програма следи смартфоните
Шпионска програма следи смартфоните / www.sxc.hu

Американската фирма Retina-X Studios показа по-бдителна версия на своята програма Mobile Spy, която прихваща всяка снимка и електронно писмо от смартфон BlackBerry, съобщава АФП.

"Каним ви да си отворите очите за истинските действия, които вашето дете или служител прави с вашето BlackBerry", заяви главният изпълнителен директор на Retina-X Джеймс Джонс.

Предишните версии на Mobile Spy пазеха записи на текстовите съобщения и телефонните разговори, като осигуряваха онлайн-достъп до информацията на родители, работодатели и всеки, който плаща за сметките на смартфона.

Новият Mobile Spy 4.0 осигурява и достъп до контактите, събитията от календара, записките и отбелязва до кои кули за мобилни услуги е било устройството, допълва БГНЕС. "Тези нови възможности позволяват на родителите и служителите да проследяват дейността на наблюдаваните телефони с по-голяма точност", се казва в изявлението на аризонската компания. Според нея целта е да се следи дали тийнейджърите са изпращали неприлични снимки онлайн, или работници вземат тайни на компанията за по-късно използване.

Версии на програмата Mobile Spy съществуват и за iPhone, както и за смартфони, които използват софтуера на Android, Symbian, или Windows Mobile. Услугата е достъпна срещу годишна такса от 100 долара и не е видима от потребителите.