Потребителите на Twitter вече са над 100 милиона
Потребителите на Twitter вече са над 100 милиона / снимка: sxc.hu

Потребителите на мрежата от микроблогове Туитър (Twitter) вече са над 100 милиона, като всеки ден към нея се присъединяват по още 300 000, съобщи нейният съосновател Биз Стоун, цитиран от Франс прес.

Базираната в Сан Франциско технологична компания има 105 милиона редовни потребители, посочи Стоун на конференция в Сан Франциско. Освен това Туитър, чрез която могат да се публикуват и четат послания от максимум 140 знака, е посещавана всеки месец от 180 милиона еднократни потребители, които търсят различни информации в този сайт, пише БТА.

От началото си през март 2006 година Туитър за пръв път разкрива такъв род данни.

Туитър по този начин успокои програмистите, разработващи приложения, които изключително много допринесоха за развитието на услугата за микроблогове, тъй като 75 процента от трафика в мрежата идва от външни приложения (включително чрез мобилни телефони).

И докато микроблоговете набират сила, компанията се опитва да разработва свои собствени програми или да купи компании за програмиране на приложения, които да използва в платформата си.