Юрген Клоп е безпомощен да спре пропадането на шампиона
Юрген Клоп е безпомощен да спре пропадането на шампиона / БТА
Шампионът Ливърпул допусна шеста поредна загуба на своя стадион "Анфийлд", след като отстъпи с 0:1 пред Фулъм в среща от 27-ия кръг на Висшата лига на Англия. Марио Лемина вкара единственото попадение в края на първото полувреме.

Мениджърът Юрген Клоп направи цели седем промени в сравнение с дербито с Челси, което Ливърпул загуби с 0:1 в четвъртък.

В 45-ата минута гостите изпълниха свободен удар, след който топката беше центрирана в наказателното поле. Робъртсън първоначално изчисти, но след това Мохамед Салах не успя да я гардира на границата на наказателното поле и позволи на Лемина да му я открадне. Бившият играч на Ювентус стреля отлично в далечния ъгъл и даде аванс на Фулъм.

Резервата Садио Мане беше близо до изравняване в 80-ата минута, когато стреля с глава след центриране на Кейта, но топката срещна далечната греда.

Фулъм остава на 18-о място в класирането с 26 точки след 28 мача, а Ливърпул е седми с 43 точки.