По-старият ливърпулски отбор Евертън надделя над шампиона Ливърпул на неговия „Aнфийлд Роуд“ с 2:0 в голямото градско дерби от 25-ия кръг на английското футболно първенство.

Евертън взе скъпоценна и престижна победа над Ливърпул като гост на градския съперник
БТА

Това беше първи успех на "карамелите" след 20 гостувания на градския съперник в шампионата от 27 септември 1999 година.
Момчетата на Карло Анчелоти също така постигнаха и първа победа над Ливърпул в официален мач от 17 октомври 2010 година.
  "Червените" пък продължиха лошата си серия с четвърто поредно поражение във Висшата лига. Така двата отбора имат по 40 точки и са шести и седми в подреждането.

БТА

Бразилецът Ричарлисон откри още в третата минута, след като беше изведен изящно зад гърба на защитата в дясно в пеналта от левачката на Хамес Родригес и с прецизен удар по диагонала преодоля Алисон Бекер.

БТА

Последва пропуск на Роберто Фирмино от домакините, а в 20-ата минута Джордан Пикфорд отрази с една ръка страхотна тупалка от въздуха от 20 метра на Джордън Хендерсън.

БТА

В 83-ата минута Евертън удвои аванса си чрез Гилфи Сигурдсон от дузпа, отсъдена за нарушение на Трент-Александър Арнолд срещу Доминик Калвърт-Люин