Барселона едва се спаси от загуба срещу Ейбар на свой терен
Барселона едва се спаси от загуба срещу Ейбар на свой терен / БТА
Барселона поднесе ново разочарование на своите привърженици, след като не успя да победи Ейбар на "Камп Ноу" в последния си мач за годината. Без контузения Лионел Меси, тимът на Роналд Куман стигна само до 1:1 и завършва годината на 6-о място в класирането на Ла Лига с 25 точки. Ейбар е 14-и с 16 точки. "Ужасна година", обобщи 2020 г. за каталунците в. "Ас".

БТА

Постоянно контузеният французин Дембеле спаси точката за Барса срещу храбрите баски от Ейбар (снимка - БТА)

Двубоят започна отлично за Барселона и още в 8-а минута каталунците получиха право да изпълнят дузпа. В отсъствието на Меси, с изпълнението се нае Мартин Брайтвайт, който обаче стреля покрай вратата.

В 25-а минута Брайтвайт отбеляза, но попадението на датчанина бе отменено заради засада след намесата на ВАР. Ейбар поведе в 57-а минута с попадение на Кике, а десет минути по-късно резервата Усман Дембеле възстанови равенството и този резултат се запази до края.