Швеция победи служебно 3:0 Дания след атака на фен срещу съдията
Швеция победи служебно 3:0 Дания след атака на фен срещу съдията / netinfo
Швеция победи служебно с 3:0 Дания в мач от квалификационна група Ф след като съдията на двубоя Херберт Фандел бе атакуван от запалянко. До този момент резултата бе 3:3.

Двубоят започна вихрено като още в 7-мата минута звездата на Тулуза Йохан Елмандер откри резутата след като се възползва от грешка на Михаел Гравгаард.

Между 23-тата ми 25-тата минута шведите направиха преднината си съкрушителна след попадения на Петер Хансон и отново на Елмандер.

Въпреки шокиращото начало датчаните успяха да се върнат в мача с гол на футболиста на Ливърпул Даниел Агер.

През второ полувреме домакините започнаха осезаем натиск пред вратата на Андреас Исаксон, който доведе до гол на Йол Дал Томасон в 62-рата минута.

15 минути преди края на двубоя полузащитникът на Вердер Бремен Леон Андреасен донесе точката за датчаните. Резервата вкара в горния ляв ъгъл на Исаксон след туповен шут от около 25 метра.

Минута преди края нахлул фен на терена нападна съдията Фандел. Двубоят бе моментално прекратен, а на Швеция бе присъдена служебна победа. Тепърва ще се разисква наказанието за датчаните.