Ян Зомер: Не знаех преди, че Лудогорец е толкова добър отбор
Ян Зомер: Не знаех преди, че Лудогорец е толкова добър отбор / Lap.bg

Вратарят на Базел Ян Зомер говори с българските медии при пристигането на тима в София, за сблъсъка с Лудогорец от плейофите на Шампионската лига, в сряда вечер. Срещата е от 21.45 на стадион „Васил Левски“.

Ето какво сподели Зомер:

Какво очаквате от мача утре?

Очакваме много труден мач, знаем, че Лудогорец има добър отбор, те имат някои добри атакуващи играчи, богат клуб са, и наистина очакваме труден мач.

Определят ви като фаворит в мача, това поставя ли ви под напрежение?

Няма напрежение. Искаме да влезем в групите на Шампионската лига, това е целта ни. Знаем, че тези срещи не са лесни, преди две години имахме подобни мачове с Клуж в Румъния, бяха много тежки. Лудогорец, също като нас обаче, иска да влезе в групите на Шампионската лига. Може би е по-добре, че играем в София, а не на стадиона на Лудогорец, но ще видим каква ще е атмосферата.

Успяхте ли да опознаете българския отбор?

Гледахме видео с мачове на Лудогорец. Не знаех преди това, че са толкова добър отбор. Но може би и те не са знаели за нас много. Но ги гледахме, и сме наясно, че са добри.

Не започнахте много добре сезона в Швейцария, притеснява ли ви това?

Знаем, всяка година почваме слабо. Но Шампионската лига е нещо различно от първенството на Швейцария, готови сме за този мач.