Гол на Миколи откри кръга в Калчото
Гол на Миколи откри кръга в Калчото / netinfo
Палермо победи у дома Ливорно с 1:0 в първата среща от 21-ия кръг на италианското Калчо.

Попадение в 77-ата минута на неособеноатлетично изглеждащия Фабрицио Миколи във вратата на Марко Амелия след ъглов удар бе достатъчно на сицилианците да спечелят на своя стадион Ренцо Барбара.

Развитието на двубоя можеше да отиде и в друга посока, но Тавано в последните секунди на първото полувреме Тавано изпусна да вкара дузпа за гостите от Ливорно, отсъдена за игра с ръка на Дзакардо в наказателното поле.

Палермо се изкачи на осмо място и има добри изходни позиции да атакува зоната на евротурнирите. Ливорно е 13-и, но след изиграването на останалите мачове от кръга може да се окаже доста близо до изпадащите.