Еньо мушна само четири на родния Марек
Еньо мушна само четири на родния Марек / netinfo
В тренировъчно темпо Левски победи Марек като гост с 4:0 в среща от 23-ия кръг на А група, като и четирите попадения в двубоя вкара юношата на дупничани Еньо Кръстовчев, който можеше и да увеличи головата си сметка, но пропусна дузпа.

Завърналият се за първи път на стадион Бончук след трансфера си Кръстовчев наказа бившия си клуб с удар с глава от границата на наказателното поле след центриране на Зе Соарес отдясно в 20-ата минута.

Пет минути след първия гол гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като голмайсторът Кръстовчев скочи и свали с глава към Мирослав Иванов, който бе съборен в наказателното поле от Ивайло Соколов.

Кръстовчев показа, че на футболистите на Левски не им върви при изпълненията от бялата точка и пропусна, пращайки топката в дясната греда и в аут.

Левски покачи на 2:0 в 31-вата минута, когато Зе Соарес центрира отдясно, Николай Димитров върна топката към Кръстовчев и той с извърнат с гръб към вратата вкара втория си гол в двубоя.

В 36-ата Николай Димитров центрира отляво, Зе Соарес с воле стреля към вратата, Емил Варадинов спаси, но Кръстовчев бе на добра позиция и уби интригата, оформяйки хеттрик.

Малко преди почивката Живко Миланов бе заменен принудително, след като отново получи контузия, след като малко по-рано бе груби фаулиран от Димитър Георгиев – Шустера.

В 52-ата минута Иванов много добре подаде към Димитров, Хичо центрира към Кръстовчев, който вкара четвърти гол срещу родния си Марек оформи крайното 4:0.

Боян Табаков направи дебют в официален мач за Левски в 55-ата минута, след като замени Дарко Тасевски, което бе и третата последна смяна в състава Станимир Стоилов.

Седем кръга преди края Левски дръпна с шест точки пред третия Локомотив София, загубил на свой терен от четвъртия Литекс, който е на седем точки зад сините.

Съставите:

Марек: 1. Варадинов, 8. Горанов (46 – 7. Иванов), 5. Соколов, 4. Св. Георгиев, 16. Бойчев, 19. Таскович, 15. Павлович, 11. Ез Захид (73 – 18. Симеонов), 13. Редовски, 14. Младенов, 17. Д. Георгиев (66 – 20. Андреев)

Левски 1. Петков, 3. Миланов (41 – 30. Балтанов),5. Рабех, 4. Томашич, 14. Минев, 8. Сърмов, 22. Тасевски (55 – 19. Табаков), 18. Иванов, 11. Зе Соарес (46 – 10. Жоазиньо), 27. Кръстовчев, 24. Димитров