22 милиона за Фенербахче от Шампионската лига
22 милиона за Фенербахче от Шампионската лига / netinfo

Отборът на Фенербахче приключи снощи участието си в Шампионската лига с приход от 22 милиона евро, резултат от 19 спечелени точки и добър маркетинг по отношение на билети и реклама.

Това обявиха специалистите от маркетинговия отдел на турския шампион. Пътя си до четвъртфинала Фенербахче започна в третия квалификационен кръг, когато постигна две победи над Андерлехт с 1:0 и 2:0.

След това в групата фенерите взеха три победи, два пъти завършиха наравно и претърпяха една загуба. На осминафинала те си размениха по една победа с отбора на Севиля, но продължиха напред след изпълнение на дузпи.

На четвъртфиналите пък момчетата на бразилската легенда Зико победиха Челси с 2:1 в първата среща, а снощи напуснаха турнира след поражение с 0:2.

Всичките тези резултати калкулират 19 спечелени точки, които се равняват на 12,5 милиона евро. Останалата част от парите са от продажба на билети, фен-артикули, реклама и права върху марката.